W naszym kraju nastała deflacja. Teraz naprawdę warto oszczędzać pieniądze!

W tym roku po raz pierwszy od wielu lat zanotowaliśmy w Polsce zjawisko deflacji, a więc wzrostu realnej wartości pieniądza. Jest to związane zwłaszcza z sankcjami wymierzonymi przez Władymira Putina w Polską gospodarkę.

W związku z tym spadają niezwykle szybko ceny żywności, w tym owoców, warzyw i mięsa. Okres deflacyjny jest jednak bardzo dobrym czasem dla osób, które lubią i potrafią oszczędzać. Otóż, notujemy ostatnimi czasy wyraźny wzrost oprocentowania w bankach, które dotyczy przede wszystkim lokat bankowych i kont oszczędnościowych.

Bez najmniejszych problemów możemy dziś trafić na oferty banków, które oferują nam zysk w granicach trzech procent rocznie, a co najważniejsze pieniądze te – z powodu deflacji – nie będą tracić na wartości. Skorzystają więc na tym nawet osoby, które oszczędzają trzymając własne pieniądze w przysłowiowej skarpecie.

Skoro jednak można wyraźnie zarobić, to zdecydowanie warto zdeponować swoje oszczędności w banku – deflacja może być korzystna, jeżeli tylko będziemy w stanie odpowiednio na nią zareagować.

Leave a Comment

Let us know your thoughts on this post but remember to place nicely folks!